Johnson & Johnson o`z logotipini va unga tegishli farmkompaniya nomini o'zgartiradi
Medical Design & Outsourcing kompaniyasi bosh direktori Hoakin Duatoning LinkedIn postiga tayangan holda xabar berishicha, kompaniya hammuassisi Jeyms Vud Jonson imzosi asosidagi 136 yillik logotipini “zamonaviyroq logotip va yorqinroq qizil rangga almashtirda va shu bilan birga, ramziy ampersandini (&) saqlab qoldi".
Kompaniya rahbarining soʻzlariga koʻra, ushbu oʻzgarish Johnson & Johnson kompaniyasining innovatsion dori vositalari va tibbiy texnologiyalarga eʼtibor qaratayotganini ta`kidlash uchun qaratilgan.
Shu bilan birga, Janssen nomli Johnson & Johnsonga qarashli farmatsevtika kompaniyasi bundan buyon Johnson & Johnson Innovatsion Medicine sifatida ishlaydi.
Bitta ramziy nomning kuchi juda katta. Butun dunyo bo'ylab bemorlar, shifokorlar, hamshiralar va investorlar Johnson & Johnson kompaniyasini sog'liqni saqlash sohasidagi eng murakkab muammolarga yechim topish qobiliyati uchun tan olishgan. Bizning hayot haqidagi fanlar va tibbiy texnologiyalarga bo‘lgan eksklyuziv e’tiborimiz bizga sog‘liqni saqlashning butun spektri bo‘ylab, hujayra terapiyasidan tortib, sun’iy intellektni qo‘llab-quvvatlaydigan robotli jarrohlikgacha hech qanday kompaniya qila olmaydigan tarzda innovatsiyalar kiritish imkonini beradi”, dedi Duato.
Qadimgi Johnson & Johnson logotipi 1887 yilda paydo bo`lgan bo`lib, tarixdagi eng qadimgi korporativ logotiplardan biri deb hisoblanadi.

Фармгигант затеял ребрендинг: отказывается от 136-летнего курсивного лого и меняет название Janssen.
Как сообщает ресурс Medical Design & Outsourcing со ссылкой на пост СЕО Хоакина Дуато на LinkedIn, компания заменила свой 136-летний логотип, основанный на подписи соучредителя Джеймса Вуда Джонсона, на «более современный логотип и более яркий красный цвет, сохранив культовый амперсанд».
По словам главы компании, это изменение призвано привлечь внимание к ориентации Johnson & Johnson на инновационные лекарства и медицинские технологии.
Тем временем фармацевтическая компания Janssen, входящая в состав Johnson & Johnson, отныне будет работать как Johnson & Johnson Innovative Medicine.
«Сила одного знакового имени огромна. Во всем мире пациенты, врачи, медсестры и инвесторы признают Johnson & Johnson за способность находить решения самых сложных проблем здравоохранения. Наш исключительный фокус на биологии и медицинских технологиях позволяет нам внедрять инновации во всем спектре здравоохранения так, как не может ни одна другая компания — от клеточной терапии до роботизированной хирургии с использованием искусственного интеллекта», — заявил Дуато.
Старый логотип Johnson & Johnson датируется 1887 годом – это был один из старейших корпоративных логотипов в истории.