Кучли таъсир қилувчи дори воситасини муомалага киритилишининг олди олинди
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Яккасарой туман бўлими томонидан ўтказилган тезкор тадбирда “A.Sh.” МЧЖга қарашли дорихона сотувчиси Г.Л. ҳеч қандай ҳужжатсиз жами 245 дона “Редуксин” номли кучли таъсир қилувчи дори воситасини фуқаро Б.М.га 5,9 млн сўмга сотган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 186-3-моддаси (таркибида кучли таъсир қилувчи моддалар мавжуд бўлган дори воситаларини рецепт бўйича чакана реализация қилиш тартибини бузиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.

Предотвращена незаконная продажа сильнодействующего препарата
На оперативном мероприятии, проведенном Яккасарайским районным отделом управления Генеральной прокуратуры, фармацевт ООО «А.Ш» Г.Л. без каких-либо документов продал в общей сложности 245 сильнодействующих лекарственных средств под названием «Редуксин» гражданину Б.М. за 5,9 млн сум и был пойман с вещественными доказательствами в момент продажи.
В связи с данной ситуацией возбуждено уголовное дело по статье 186-3 УК (нарушение порядка розничной реализации рецептурных препаратов, содержащих сильнодействующие действующие вещества) и проводятся расследования.