Кучли таъсир қилувчи дори воситаларини муомалага киритилишининг олди олинди
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Тошкент шаҳар бошқармаси томонидан ИИБ ходимлари билан ҳамкорликда Яшнобод туманида ўтказилган тезкор тадбирда фуқаро А.Б. “Lacetti” русумли автотранспорт воситасида 601 дона оқ-кўк рангли капсула ва 4 дона “Тропикамид” номли кучли таъсир қилувчи дори воситаларини ўтказиш мақсадида сақлаб келаётганлиги аниқланиб, ушбу дори воситалари ашёвий далил сифатида олинган.
Шу каби, Департаментнинг Андижон вилоят бошқармаси томонидан ИИБ ходимлари билан ҳамкорликда ўтказилган терговга қадар текширувда Андижон шаҳар 4-кичик даҳа ҳудудида ўзларини шубҳали тутган фуқаролар О.Т. ва М.Ж. 14 дона “Тропикамид” ва 55 дона “Регапен” номли кучли таъсир қилувчи дори воситаларини ўтказиш мақсадида олиб келганликлари аниқланиб, ушбу дори воситалари ашёвий далил сифатида олинган.

В ходе оперативного мероприятия, проведенном в Яшнабадском районе Ташкентским городским отделом Управления Генеральной прокуратуры совместно с МВД, был задержан гражданин А.Б. Установлено, что в его автомашине «Лачетти» находились 601 бело-голубая капсула и 4 штуки сильнодействующих наркотиков под названием «Тропикамид» для последующего сбыта. Они изъяты в качестве вещественных доказательств.
Так же, в ходе доследственной проверки, проведенной Управлением Департамента по Андижанской области совместно с Министерством внутренних дел, граждане О.Т. и М.Дж вели себя подозрительно на территории 4-го подрайона города Андижана. При них были обнаружены 14 штук сильнодействующего препарата «Тропикамид» и 55 штук «Регапен», и эти препараты также были изъяты в качестве вещественных доказательств.
По данным фактам возбуждены уголовные дела по статье 251-1 УК (незаконное введение в оборот сильнодействующих или ядовитых веществ) и проводятся следственные действия.