Бектемир ва Чилонзор туманларида кучли таъсир қилувчи дори воситаларини муомалага киритилишининг олди олинди
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Бектемир туман бўлими томонидан ИИБ ходимлари билан ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбирда фуқаро М.К. бошқарувидаги Наманган вилоятидан келган “Laсetti” русумли автотранспорт воситасида 480 дона “Тропикамид” номли кучли таъсир қилувчи дори воситасини фуқаро Д.О.га 35,4 млн сўмга ўтказиш мақсадида олиб келган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.
Шу каби, Департамент ҳамда ДХХнинг Чилонзор тумани бўлимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбирда фуқаролар Ш.Х. ва М.С. 30 дона “Зардекс” номли кучли таъсир қилувчи дори воситасини фуқаро А.А.га 1,8 млн сўмга сотган вақтида ашёвий далилар билан ушланган.

Предотвращены попытки введения в оборот сильнодействующих препаратов в Бектемирском и Чиланзарском районах
В ходе оперативного мероприятия, организованном Бектемирским районным отделом Управления Генеральной прокуратуры совместно с МВД, был осущетсвлен обыск автомобиля «Лачетти» гражданина М.К. Там были обнаружены  480 единиц сильнодействующего препарата «Тропамид» на сумму 35,4 млн сумов, который он провозил с целью продажи гражданину Д.О. из Наманганской области.
Также, также сотрудниками Департамента и СГБ Чиланзарского района были задержаны граждане Ш.Х. и М.С. при продаже 30 штук сильнодействующего препарата «Зардекс» гражданину А.А. за 1,8 млн сумов.
По данным фактам возбуждено уголовное дело по статье 251-1 УК (незаконное введение в оборот сильнодействующих или ядовитых веществ) и проводятся следственные действия.По данным фактам возбуждено уголовное дело по статье 251-1 УК (незаконное введение в оборот сильнодействующих или ядовитых веществ) и проводятся следственные действия.