Faoliyat ko‘rsatkichlari tahlil qilindi
“Dori-Darmon” aksiyadorlik kompaniyasi Boshqaruv organlari tarkibida o‘zgarishlar yuz berganligi munosabati bilan 2025-yil 30-yanvar kuni kompaniya Boshqaruv raisi rahbarligida kompaniya tarkibidagi jamiyatlarning faoliyati bilan bog‘liq masalalar yuzasidan navbatdagi kengaytirilgan yig‘ilishi o‘tkazildi.
Yig‘ilishda hududlardagi jamiyat rahbarlarining bugungi faoliyati, savdo ko‘rsatkichlari, tizimdagi dorixonalardagi shart-sharoitlar, jamiyatlarning debitorlik va kreditorlik qarzlari hamda tovar qoldiqlari, 2025-yil fevral-mart oylaridagi to‘lov rejalari haqidagi ma’lumotlari tinglandi.
Shunday so‘ng jamiyatlar faoliyatida yuzaga kelayotgan muammolar atroflicha muhokama qilindi, takliflar o‘rtaga tashlandi. Xususan, bugungi kunda aholi o‘rtasida talab ko‘p bo‘lgan va ijtimoiy ahamiyatga dori vositalarini olib kelish, kompaniya dorixonalarini bunday dori vositalari bilan to‘ldirish, mahalliy va xorijiy ishlab chiqarish kompaniyalari bilan hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlash, dorixonalarda sotuvchi va xaridor uchun yanada qulay sharoit yaratish masalalari kun tartibiga chiqdi.

В связи с изменениями в составе органов управления акционерной компании "Dori-Darmon" 30 января 2025 года под руководством Председателя Правления компании состоялось очередное расширенное заседание по вопросам деятельности акционерных обществ и ООО, входящие в состав компании.
На совещании заслушана информация от руководителей обществ в регионах о текущей деятельности, торговых показателях, условиях в аптеках, дебиторской и кредиторской задолженности обществ и товарных остатках, планах платежей на февраль-март 2025 года.
После были подробно обсуждены проблемы, возникающие в деятельности обществ, и выдвинуты предложения. В частности, на повестке дня были вопросы поставки социально значимых лекарственных средств, пользующихся большим спросом среди населения, дальнейшего укрепления сотрудничества с местными и зарубежными производителями, создания благоприятных условий для продавцов и покупателей в аптеках.
Были даны рекомендации обратить особое внимание процессам маркировки лекарственных средств, дальнейшему упрощению процессов продаж в автоматизированной системе "M-Apteka+," ускорению процессов получения сертификата "GPP" аптеками и подключению их к программе реимбурсации.