Dori-Darmon" AKda Jahon banki vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi
Kecha "Dori-Darmon" aksiyadorlik kompaniyasida Boshqaruv raisi M.Do‘smuratov, Rivojlanish va investitsiyalar bo‘yicha direktor A.Najmitdinov, Axborot-tahlil bo‘limi boshlig‘i N.Islamova hamda Tashqi iqtisodiy faoliyat bo‘limi boshlig‘i N.G‘ulomxo‘jayeva Jahon bankining O‘zbekistondagi xususiy sektorni rivojlantirish bo‘yicha maxsus missiyasi ishtirokchilari: xususiy sektorni rivojlantirish bo‘yicha yetakchi mutaxassis Anita Okemini, XMKning O‘zbekistondagi vakolatxonasi tahlilchisi Stefan Sharp va maslahatchi Charlz Sao bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda farmatsevtika bozori faoliyatining asosiy jihatlari, jumladan, dori vositalarini xarid qilish, narxlarni shakllantirish va O‘zbekiston iqtisodiyotining farmatsevtika sektoriga investitsiyalar jalb qilish shuningdek, mahalliy dori vositalari ishlab chiqarishni rivojlantirishni davlat tomonidan qo‘llab-quvvatlash chora-tadbirlari va farmatsevtika sanoatini rivojlantirishning boshqa muhim masalalari muhokama qilindi.
Kompaniya rahbariyati mamlakatimizda farmatsevtika sanoatida olib borilayotgan islohatlar, ushbu sohada xususiy sektorni rivojlantirish uchun qanday chora-tadbirlar zarurligi haqida o‘z fikrlarini bildirdi.
Ma’lumot uchun: Jahon banki va Xalqaro moliya korporatsiyasi (IFS) missiyasi O‘zbekistonda Xususiy Sektor Rivojlanishini Baholash (SPSD) hujjatini tayyorlash doirasida 26-maydan 6-iyunga qadar iqtisodiyot tarmoqlarini chuqur tahlil qilish maqsadida O‘zbekistonda bo‘ladi.

В АК «Дори-Дармон» прошла встреча с миссией Всемирного банка
Вчера в акционерной компании «Дори-Дармон» председатель правления М.Дусмуратов, директор по развитию и инвестициям А. Нажмитдинов, начальник информационно-аналитического отдела Н. Исламова и начальник отдела внешнеэкономической деятельности Н. Гулямходжаева провели встречу с участниками миссии Всемирного банка по оценке развития частного сектора в Узбекистане: старшим специалистом по развитию частного сектора Анитой Окемини, аналитиком представительства IFC в Узбекистане Стефаном Шарпе и консультантом Чарлзом Сао.
В ходе встречи были обсуждены основные, по мнению участников встречи, аспекты функционирования фармацевтического рынка, такие как закупки лекарственных средств, вопросы ценообразование и инвестирование в фармацевтической сектор экономики Узбекистана, а также государственные меры поддержки для развития местного производства лекарственных средств и другие важные вопросы по развитию фармацевтической отрасли.
Руководство компании поделилось своим мнением о состоянии фармацевтической отрасли в нашей стране, а также о том, какие меры необходимы для развития частного сектора в данной отрасли.
Для информации: миссия Всемирного банка и Международной финансовой корпорации (IFC) находится в Узбекистане в период с 26 мая по 6 июня, с целью проведения углублённого анализа секторов экономики в рамках подготовки Оценки развития частного сектора (CPSD) в Узбекистане.