"Dori-Darmon" акциядорлик компаниясининг анжуманлар залида 2026-2030 йилларга мўлжалланган 5 йиллик ривожланиш стратегияси муҳокама қилинди.
Стратегия молия бўйича консультант И.Разаков бошчилигидаги жамоа томонидан ишлаб чиқилган бўлиб, унда компаниянинг Ўзбекистон фармацевтика бозоридаги ўрнини мустаҳкамлаш, бозор улушини ошириш, йиллик савдо ҳажмини ошириш, улгуржи ва чакана савдони кўпайтириш, маҳаллий ва хорижий ишлаб чиқарувчилар билан ҳамкорлик алоқаларини янада ривожлантириш масалалари ўрин олган. Шунингдек, харажатларни оптималлаштириш, янги дорихоналар очиш, замонавий ахборот коммуникация техналогиялари, сунъий интеллект тизимини жорий этиш орқали аҳолига хизмат кўрсатиш сифатини янада яхшилаш, кадрлар малакасини оширишга алоҳида эътибор қаратилган.
Қизғин муҳокамалардан сўнг, олинган таклифлар асосида 5 йиллик ривожланиш стратегияни янада мукаммалаштиришга келишиб олинди.

В конференц-зале акционерной компании "Dori-Darmon" состоялось обсуждение пятилетней стратегии развития на 2026–2030 годы.
Стратегия была разработана командой под руководством финансового консультанта И. Разакова, под руководством финансового директора И. Разакова и включает в себя вопросы укрепления позиций компании на фармацевтическом рынке Узбекистана, увеличения рыночной доли, роста годового объёма продаж, расширения оптовой и розничной торговли, а также дальнейшего развития партнёрских отношений с отечественными и зарубежными производителями.
Особое внимание в стратегии уделено оптимизации расходов, открытию новых аптек, повышению качества обслуживания населения за счёт внедрения современных информационно-коммуникационных технологий и систем искусственного интеллекта, а также повышению квалификации кадров.
По итогам активных обсуждений было принято решение доработать пятилетнюю стратегию развития с учётом поступивших предложений.