"Дори-Дармон" акциядорлик компанияси акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилишида компаниянинг Бошқарув раиси лавозимига Дустмуратов Мирзанозим Мирзабекович сайланди.
Дустмуратов Мирзанозим Мирзабекович 1956 йил Тошкент вилоятида туғилган. 1979 йил Андижон давлат тиббиёт институтини тугатган. Россиянинг Марказий протезлаш ва протезсозлик институтида аспирантурада таҳсил олган.
Иш фаолиятини Республика ихтисослаштирилган травматология ва ортопедия илмий тадқиқот институтидан бошлаган.
М. Дустмуратов турли йилларда Тошкент темир йўллар касалхонаси шифокори, бош врач ўринбосари, Протез-ортопедия реабилитация маркази бош врачи, "Оптомедик" МЧЖ директори,  Ўзбекистон ногиронлар жамияти раисининг биринчи ўринбосари, “Протезист” Ўзбекистон-Aмерика қўшма корхонаси бош директори, “Ўзфармсаноат” давлат- акциядорлик концерни Бошқарув раиси, Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлиги директори ўринбосари, Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги бош мутахассиси каби масъул лавозимларда ишлаган.
Тиббиёт фанлари номзоди, ортопед, травматолог ва протезист Дустмуратов Мирзанозим Мирзабекович тайинловга қадар "Ўзфармсаноат” давлат-акциядорлик концерни "тугатиш комиссияси" раиси лавозимида фаолият кўрсатиб келаётган эди.

Избран новый председатель акционерной компании "Дори-Дармон"
На внеочередном общем собрании акционеров АК "Дори-Дармон" на должность Председателя Правления компании был избран Дустмуратов Мирзанозим Мирзабекович.
Дустмуратов Мирзанозим Мирзабекович родился в 1956 году в Ташкентской области. В 1979 году окончил Андижанский государственный медицинский институт. Обучался в аспирантуре Центрального института протезирования и протезостроения в России.
Трудовую деятельность начал в Республиканском специализированном научно-исследовательском институте травматологии и ортопедии.
М. Дустмуратов в разные годы работал врачом Ташкентской железнодорожной больницы, заместителем главного врача, затем главным врачом Центра протезно-ортопедической реабилитации, директором ООО "Оптомедик", первым заместителем председателя Общества инвалидов Узбекистана, генеральным директором узбекско-американского совместного предприятия "Протезист", председателем правления государственно-акционерного концерна "Узфармсаноат", вр.и.о. первого заместителя директора Агентства по развитию фармацевтической отрасли, главным специалистом Национального агентства социальной защиты.
До назначения председателем правления АК “Дори-Дармон” Дустмуратов Мирзанозим Мирзабекович, кандидат медицинских наук, ортопед, травматолог и протезист, занимал должность председателя ликвидационной комиссии государственно-акционерного концерна "Узфармсаноат".