“Дори-Дармон” акциядорлик компанияси тижорат директори Рамил Абдулов "Фармасинтез" компаниясининг экспорт бўлими бошлиғи Воскобой Эдуард билан учрашув ўтказди.
Учрашувда шунингдек, Ташқи иқтисодий алоқалар бўлими бошлиғи Зафар Умаров, “Ўзбекистон Дори таъминоти” МЧЖ директори Алишер Ташов, “Фармасинтез” компаниясининг Ўзбекистондаги ваколатхонаси раҳбари Эркин Ходжаниёзов иштирок этишди.
Учрашувда “Дори-Дармон” ва Россиянинг “Фармасинтез” компаниялари ўртасида ҳамкорликни йўлга қўйиш, “Фармасинтез” компанияси томонидан ишлаб чиқариладиган дори воситаларини етказиб бериш соҳасида муносабатларни ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди.
“Дори-Дармон” АК Ўзбекистон аҳолисига ижтимоий аҳамиятга дори воситаларини етказиб берувчи асосий йирик компаниялардан ҳисобланади. “Фармасинтез” компаниялар гуруҳи эса Россиядаги энг йирик ижтимоий аҳамиятга эга дори воситалари ишлаб чиқарувчилардан биридир. Компаниянинг дори воситалари сил, ОИВ, онкология, диабет ва гепатит каби асосий терапевтик соҳаларда қўлланилади. Компания томонидан ишлаб чиқарилган дори воситаларининг 80% дан ортиғи ҳаётий ва зарурий дори воситалари рўйхатига киритилган.
Компаниянинг барча ишлаб чиқариш майдончалари ишлаб чиқаришни ташкил этиш ва GMP сифатини назорат қилишнинг энг юқори талабларига жавоб беради. Бу ишлаб чиқарилган дори воситаларининг доимий юқори сифати ва самарадорлигини кафолатлайди.
“Дори-Дармон” ва “Фармасинтез” компаниялари ўртасидаги ҳамкорлик аҳолини зарур ижтимоий аҳамиятга эга дори воситалари билан таъминлаш самарадорлигини оширишга хизмат қилади.

"Дори-Дармон" и компания "Фармасинтез" провели встречу по вопросам сотрудничества
Директор по коммерческим делам акционерной компании "Дори-Дармон" Рамиль Абдулов провел встречу с начальником отдела экспорта компании "Фармасинтез" Эдуардом Воскобоем.
На встрече также приняли участие начальник отдела внешнеэкономических связей Зафар Умаров, директор ООО "Узбекистон Дори таъминоти" Алишер Ташов, глава представительства компании "Фармасинтез" в Узбекистане Эркин Ходжаниязов.
На встрече были обсуждены перспективы налаживания сотрудничества между компаниями "Дори-Дармон" и "Фармасинтез", развития отношений в сфере поставки лекарственных средств, производимых российской компанией.
АК "Дори-Дармон" является одной из крупнейших компаний, поставляющих населению Узбекистана социально значимые лекарственные средства. Группа компаний "Фармасинтез", в свою очередь, является одним из крупнейших производителей социально значимых лекарственных средств в России. Лекарственные средства компании используются в таких основных терапевтических областях, как туберкулез, ВИЧ, онкология, диабет и гепатит. Более 80% произведенных компанией препаратов включены в перечень жизненно важных и необходимых лекарственных средств.
Все производственные площадки компании отвечают самым высоким требованиям организации производства и контроля качества GMP. Это гарантирует неизменно высокое качество и эффективность производимых лекарственных средств.
Сотрудничество между компаниями "Дори-Дармон" и "Фармасинтез" будет способствовать повышению эффективности обеспечения населения необходимыми социально значимыми лекарственными средствами.