Бош прокуратура ҳузуридаги Департамент, ДХХ ва ИИБнинг Данғара тумани бўлимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбирда, Андижон-Тошкент йўналишида ҳаракатланиб келаётган “Lacetti” русумли автотранспорт воситаси тўхтатиб кўздан кечирилганда, фуқаро С.А. умумий баҳоси 128,6 млн сўмлик тегишли ҳужжатлари бўлмаган 11 200 дона “Цефтриаксон”, 1 250 дона “Гонадотропин” ва 30 000 дона “Кардиомагнил” номли дори воситаларини Тошкент шаҳрида ўтказиш мақсадида олиб кетаётганлиги аниқланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 25, 186-3-моддаси (дори воситаларини дорихоналардан ва уларнинг филиалларидан ташқарида реализация қилиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.

Предотвращено незаконное распространение лекарственных средств
В ходе оперативно-розыскной операции, проведенной Департаментом при Генеральной прокуратуре, СГБ и УВД Дангаринского района, был остановлен ​​и осмотрен автомобиль «Лачетти», следовавший в направлении Андижан-Ташкент. В ходе осмотра обнаружены «Цефтриаксон» в количестве 11 200 штук, «Гонадотропин» - 1 250 единиц и «Кардиомагнил» - 30 000 единиц на общую сумму 128,6 млн. сумов. Выяснилось, что они перевозятся гражданином С.А. в город Ташкент без соответствующих документов.
В связи с данной ситуацией возбуждено уголовное дело по ст. 25, 186-3 УК (сбыт лекарственных средств вне аптек и их филиалов). Расследование по делу продолжается.