2024 йил якунлари сарҳисоб қилинди
"Dori-Darmon"  акциядорлик компаниясининг 2024 йил якунларига бағишланган  навбатдаги ҳайъат йиғилиши бўлиб ўтди.
Унда компания Бошқарув раиси Мирзанозим Мирзабекович, кузатув кенгаши раиси Фарҳод Фарадeевич, бўлим бошлиқлари ҳамда компания таркибидаги жамиятларнинг раҳбарлари  иштирок этишди.
Йиғилишда компания таркибидаги акциядорлик ва масъулияти чекланган жамиятлар раҳбарларининг 2024 йил якунлари ва 2025 йил учун бизнес лойиҳалари ва кутилаяётган натижадорлик тўғрисидаги ҳисоботларии тингланди.
Хусусан, 2024 йил давомида “Фарғона Дори-Дармон” акциядорлик жамиятининг умумий товар айланмаси 121,6 млрд.сўмни, шундан улгуржи товар айланмаси 72,6 мрлд сўмни,  чакана товар айланмаси 49,0 млрд сўмни, “Бухоро Дори-Дармон” МЧЖнинг умумий товар айланмаси 62,7 млрд.сўмни, шундан улгуржи товар айланмаси 19,0 мрлд сўмни,  чакана товар айланмаси 43,7 млрд сўмни, “Сурхон Дори-Дармон” МЧЖнинг умумий товар айланмаси 35,3 млрд.сўмни, шундан улгуржи товар айланмаси 22,8 мрлд сўмни,  чакана товар айланмаси 12,5 млрд сўмни, “Самарқанд Дори-Дармон” акциядорлик жамиятининг умумий товар айланмаси 32,1 млрд.сўмни, шундан улгуржи товар айланмаси 14,1 мрлд сўмни,  чакана товар айланмаси 18,0 млрд сўмни ташкил этган.
“Дори-Дармон” акциядорлик компанияси ва унинг таркибидаги жамиятлар аҳолини ижтимоий аҳамиятга эга дори воситалари  билан таъминлашда етакчи ўринни эгаллайди.  Хусусан, 2024 йил давомида “Самарқанд Дори-Дармон” томонидан 5,16 млрд сўмлик, “Фарғона Дори-Дармон” томонидан 3,07 млрд сўмлик,  “Сурхон Дори-Дармон”  томонидан 2,54 млрд сўмлик,  “Бухоро Дори-Дармон” томонидан 2,15 млрд  сўмлик, "Қорақалпоқ Дари-Дармак" томонидан 1,18 млрд. сўмлик дори воситалари амбулатория шароитида даволашда имтиёзга эга бўлган беморларга бепул берилган.
Йиғилиш давомида фаолиятида яхши натижаларни кўрсатиб келаётган “Фарғона Дори-дармон” АЖ ҳамда “Бухоро Дори-дармон” МЧЖ раҳбарлари жамият иш фаолиятини юритишдаги тажрибалари билан ўртоқлашди.
Йиғилиш якунида компания бошқарув аъзолари томонидан жамият раҳбарларига қарздорликларни баратараф этиш борасида бажарилиши зарур бўладиган ишлар юзасидан тавсиялар берилди. Савдо хажмини, бунинг учун эса дори воситалари ассортиментини ошириш, маҳаллий ва хорижий ишлаб чиқарувчилар билан ҳамкорлик фаолиятини кучайтириш, айниқса бугунги кунда аҳоли ўртасида талаб кўп бўлган ижтимоий аҳамиятга эга дори воситаларини олиб келиниши тезлаштириш масалалари ҳамда фаолиятда дуч келинаётган муаммолар муҳокама қилинди. Таклифлар ўрганилди.

Состоялось очередное заседание коллегии акционерной компании "Дори-Дармон," посвященное итогам 2024 года.
В нем приняли участие Председатель Правления компании Мирзанозим Мирзабекович, Председатель Наблюдательного совета Фарход Фарадеевич, руководители отделов и областных подразделений.
На заседании были заслушаны отчеты руководителей областных акционерных обществ и обществ с ограниченной ответственностью, входящих в состав компании, об итогах 2024 года, бизнес-проектах на 2025 год и ожидаемых результатах.
В частности, в течение 2024 года общий товарооборот акционерного общества "Фергана Дори-Дармон" составил 121,6 млрд. сумов, из них оптовый товарооборот - 72,6 млрд. сумов, розничный товарооборот - 49,0 млрд. сумов, общий товарооборот ООО "Бухоро Дори-Дармон" - 62,7 млрд. сумов, из них оптовый товарооборот - 19,0 млрд. сумов, розничный товарооборот - 43,7 млрд. сумов, общий товарооборот ООО "Сурхон Дори-Дармон" - 35,3 млрд. сумов, из них оптовый товарооборот - 22,8 млрд. сумов, розничный товарооборот - 12,5 млрд. сумов, общий товарооборот акционерного общества "Самарканд Дори-Дармон" - 32,1 млрд. сумов, из них оптовый товарооборот - 14,1 млрд. сумов, розничный товарооборот - 18,0 млрд. сумов.
Акционерная компания "Дори-Дармон" и входящие в ее состав общества играют ведущую роль в обеспечении населения социально значимыми лекарственными средствами. В течение 2024 года предоставлены бесплатные лекарства пациентам, имеющим льготы на амбулаторное лечение со стороны: "Самарканд Дори-Дармон" на сумму 5,16 млрд сумов, "Фергана Дори-Дармон" - на сумму 3,07 млрд сумов, "Сурхон Дори-Дармон" - на сумму 2,54 млрд сумов, "Бухоро Дори-Дармон" - на сумму 2,15 млрд сумов, "Каракалпок Дори-Дармак" - на сумму 1,18 млрд сумов.
В ходе встречи руководители АО "Фергана Дори-Дармон" и ООО "Бухоро Дори-Дармон," которые показывают хорошие финансовые показатели, поделились своим опытом работы.
По итогам совещания члены правления компании дали рекомендации руководителям общества относительно работы, которую необходимо выполнить для устранения задолженности. Обсуждались вопросы увеличения объемов торговли, а для этого - ассортимента лекарственных средств, усиления сотрудничества с отечественными и зарубежными производителями, особенно ускорения импорта социально значимых лекарственных средств, пользующихся сегодня большим спросом среди населения, а также проблемы, с которыми сталкиваются в деятельности. Предложения изучены.