“Соғлиқни сақлаш – TIHE 2025”
Бугун Тошкент шаҳридаги янги “CAEx Uzbekistan” халқаро кўргазмалар марказида “Соғлиқни сақлаш – TIHE 2025” ва “Beauty Uzbekistan 2025” халқаро кўргазмалари ўз ишини бошлади.
“TIHE-2025” кўргазмаси ўзбек тиббиётининг ривожланиши, замонавий жиҳозлар ва технологиялар билан танишиш, шифокорлар ва соҳа мутахассисларининг малакасини ошириш имконини яратади. Шу билан бирга, бу йилги кўргазманинг яна бир муҳим жиҳати – “Гўзаллик ва саломатлик синергияси” шиори остида илк бор мустақил равишда ўтказилаётган “Beauty Uzbekistan -2025” кўргазмасидир. У эстетик тиббиёт, аппарат косметологияси ва anti-age парвариши соҳаларига бағишланади.
"Дори-Дармон" АК Бошқарув раиси М. Дусмуратов, кузатув кенгаши раиси Ф. Абуталиев ҳамда компаниямиз мутахассислари мазкур кўргазмада иштирок этиб, бир қатор учрашувлар ўтказди.
“TIHE”– Ўзбекистонда Жаҳон кўргазма саноати ассоциацияси (UFI) томонидан расман эътироф этилган ягона тиббий кўргазма бўлиб, у 1995 йилдан буён ҳар йили ўтказиб келинади. Бу тадбир нафақат маҳаллий, балки халқаро соҳа мутахассислари учун ҳам муҳим платформа ҳисобланади. Кўргазмалар доирасида тиббиёт, эстетик ва косметологик соҳалардаги сўнгги ишланмалар, асбоб-ускуналар намойиш этилмоқда.
“TIHE” ва “Beauty Uzbekistan 2025” кўргазмаларининг бирлашган экспозициясида 23 давлатдан 400 дан ортиқ компания ва брендлар иштирок этмоқда.

"Здравоохранение - TIHE 2025"
Сегодня в новом Международном выставочном центре "CAEx Uzbekistan" в Ташкенте начали свою работу международные выставки "Здравоохранение - TIHE 2025" и "Beauty Uzbekistan 2025."
Выставка "TIHE-2025" дает возможность ознакомиться с развитием узбекской медицины, современным оборудованием и технологиями, повысить квалификацию врачей и специалистов отрасли. В то же время, еще одним важным аспектом выставки этого года является выставка "Beauty Uzbekistan - 2025," которая впервые проводится независимо под лозунгом "Синергия красоты и здоровья." Она посвящена эстетической медицине, аппаратной косметологии и anti-age уходу.
Председатель правления АК "Дори-Дармон" М. Дусмуратов, председатель наблюдательного совета Ф. Абуталиев и специалисты нашей компании приняли участие в выставке и провели ряд встреч.
"TIHE" - единственная медицинская выставка в Узбекистане, официально признанная Всемирной ассоциацией выставочной индустрии (UFI), которая проводится ежегодно с 1995 года. Это мероприятие является важной платформой не только для местных, но и для международных специалистов.