Жорий йилнинг 10 ноябр куни “Dori-Darmon” акциядорлик компаниясининг навбатдаги ҳайъат йиғилиши ўтказилди. Йиғилишда компания Бошқарув Раиси У. Салихбаева, раис ўринбосари А.Камилов, шунингдек, директорлар, бўлим бошлиқлари ва тизимдаги жамият раҳбарлари иштирок этишди.
Кун тартибида:
1. Компания тизимидаги акциядорлик ва масъулияти чекланган жамиятларида 2023 йилнинг 9 ойлик якуни бўйича тасдиқланган бизнес-режа кўрсаткичлари бажарилиши;
2.“Andijon Dori-Darmon” ва “Qashqadaryo Dori-Darmon” акциядорлик жамиятлари раҳбарларининг жорий йил 9 ой давомида амалга оширилган ишлари юзасидан ҳисоботларини эшитиш;
3.Dori-Darmon" АКда жорий йил 9 ой давомида дори воситалари, тиббий буюмлар ва парафармацевтика маҳсулотларининг айланмаси, кирим ва чиқим бўйича таҳлили;
4. Иккинчи гуруҳ моддий бойликларини янгилаш режаси бўйича амалга оширилган ишлар;
5. Соҳага тааллуқли бошқа масалалар кўриб чиқилди.
Компаниянинг молия директори в.в.б. И.Абдусаломов жорий йилнинг 9 ойлик якуни бўйича эришилган ютуқлар ва йўл қўйилган камчиликлар ҳақида ахборот берди. Қайд этилганидек, 2023 йилнинг 9 ойи давомида компания ва тизимдаги жамиятларнинг умумий товар айланмаси 568,6 млрд.сўмни, шундан улгуржи товар айланмаси 412,5 млрд. сўмни, чакана товар айланмаси 156,1 млрд.сўмни ташкил этди.
Шундан сўнг, "Andijon Dori-Darmon” АЖ раҳбари А. Аҳмаджонов ҳамда “Qashqadaryo Dori-Darmon” МЧЖ директори Қ.Сайдуллаевнинг жамиятларда 9 ой давомида амалга оширилган ишлар юзасидан ҳисоботи эшитилди.
Dori-Darmon" АКда жорий йил 9 ой давомида дори воситалари, тиббий буюмлар ва парафармацевтика маҳсулотларининг айланмаси ҳақида тижорат директори Нурали Ҳусанов маълумотлар бериб ўтди.
Шундан сўнг, тизимдаги акциядорлик ва масъулияти чекланган жамиятларнинг товар айланмаси бизнес режа кўрсаткичларига нисбатан бажарилиши танқидий руҳда муҳокама қилинди. Иш ва савдо сифатини ошириш, йўл қўйилаётган камчиликларни бартараф этиш юзасидан тавсиялар берилди.

В АК "Дори-Дармон" состоялась Коллегия по итогам 9 месяцев 2023 года
10 ноября текущего года состоялось Коллегия акционерной компании «Дори-Дармон». В ней приняли участие председатель правления У. Салихбаева, заместитель председателя А.Камилов, а также директора, руководители отделов и руководители обществ в системе компании.
На обсуждение были выдвинуты следующие вопросы:
1. Выполнение утвержденных показателей бизнес-плана к концу 9 месяцев 2023 года в акционерных обществах и обществах с ограниченной ответственностью системы компаний;
2. Заслушать отчеты руководителей акционерных обществ «Андижан Дори-Дармон» и «Кашкадарья Дори-Дармон» о проделанной работе за 9 месяцев текущего года;
3. Анализ оборота, ввода-вывода лекарственных средств, товаров медицинского назначения и парафармацевтической продукции в АК «Дори-Дармон» за 9 месяцев текущего года;
4. Какие работы проводятся по плану обновления материальных ценностей второй группы;
5. Другие вопросы, связанные с деятельностью компании.
Вр.и.о. финансового директора компании И.Абдусаломов дал информацию о достижениях и недостатках за прошедшие 9 месяцев текущего года. Как было отмечено, за 9 месяцев 2023 года общий оборот компании и компаний системы составил 568,6 млрд сумов, из них оптовый оборот составил 412,5 млрд сум, розничный товарооборот - 156,1 млрд сумов.
После этого руководитель АО «Андижан Дори-Дармон» А.Ахмаджонов и директор ООО «Кашкадарья Дори-Дармон» Г.Сайдуллаев отчитались о работе, проведенной в обществах за 9 месяцев.
Коммерческий директор Нурали Хусанов предоставил информацию об обороте лекарственных средств, товаров медицинского назначения и парафармацевтической продукции в АК «Дори-Дармон» за 9 месяцев текущего года.
После этого в критическом духе обсуждалась деятельность входящих в систему акционерных обществ и обществ с ограниченной ответственностью по показателям бизнес-плана. Были даны рекомендации по улучшению качества работы и торговли, устранению недостатков.