“Dori-Darmon” акциядорлик компанияси Давлат буюртмаси асосида хорижлик ҳамкорлар билан шартномалар имзолаган ҳолда, 2020 йилда 1 300 000 доза, 2021 йилда 3 668 000 доза, 2022 йилда 2 347 000 дозав акциналар олиб келинган бўлиб, бу вакциналар болалар, ўқитувчилар ҳамда шифокорлар бепул эмланиши учун Ўзбекистон Республикаси санитария-эпидемиология осойишталик ва жамоат саломатлиги хизматига етказиб берилди.
Жорий йилда 2 154 784 доза "Гриппол плюс" уч валентли гриппга қарши вакциналар олиб келинган бўлиб, бу вакциналарнинг:
2 100 000 дозаси Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳузуридаги Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги қўмитасига,

АК "Дори-Дармон" получила вакцины от гриппа
Акционерная компания "Дори-Дармон" заключила контракты с зарубежными партнерами на основании государственного заказа.
На основе данных контрактов в 2020 году импортировано 1 300 000 доз вакцины от гриппа, в 2021 году - 3 668 000 доз, и в 2022 году - 2 347 000 доз. Эти вакцины доставлены в Службу санитарно-эпидемиологического благополучия и общественного здоровья Республики Узбекистан для бесплатной вакцинации детей, учителей и врачей.
В этом году завезено 2 154 784 дозы трехвалентной противогриппозной вакцины «Гриппол плюс».
Из них 2 100 000 доз реализовано Комитету санитарно-эпидемиологического благополучия и общественного здоровья Республики Узбекистан, 52 755 доз в ООО «O'zmedimpeks», 500 доз в медицинский центр «TIB ART», 1315 доз в Бухарское областное управление МЧС, и 175 доз в ООО «Oʼzbekiston Dori-Taminoti».