Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлиги ходимларидан ташкил этилган ишчи гуруҳлар ҳудудларда ўрганишлар олиб бормоқда.
Хусусан, Навоий вилоятига хизмат сафари доирасида, "Навоий Дори-Дармон" АЖ қарашли “Авиценна” МЧЖ фармацевтика маҳсулотларини ишлаб чиқарувчи корхона раҳбарияти билан учрашди.
• “Авиценна” МЧЖ 2001 йилда ўз фаолиятини бошлаган бўлиб, бугунги кунда 17 турдаги дори воситалари ишлаб чиқарилади. Бу маҳсулотлар “Дори-Дармон” акциядорлик компанияси тизимидаги ҳамда хусусий дорихоналарга шартнома асосида етказиб берилади.
• Хизмат сафардан кўзланган асосий мақсад — жойларда фармацевтика соҳасини ривожлантириш, ишлаб чиқарувчилар билан очиқ мулоқот ўрнатиш, мавжуд муаммоларга аниқ ва самарали ечимлар топиш, шунингдек, янги инвестиция лойиҳаларини қўллаб-қувватлашдан иборатдир.

Рабочие группы, состоящие из сотрудников Агентства по развитию фармацевтической отрасли, проводят изучения в регионах.
В частности, в рамках рабочей поездки в Навоийскую область состоялась встреча с руководством фармацевтического предприятия ООО "Авиценна", принадлежащего АО "Навоий Дори-Дармон."
• ООО "Авиценна" начало свою деятельность в 2001 году и на сегодняшний день производит 17 видов лекарственных средств. Эти продукты будут поставляться в систему акционерной компании "Дори-Дармон" и частные аптеки на договорной основе.
• Основная цель командировки - развитие фармацевтической отрасли на местах, установление открытого диалога с производителями, поиск конкретных и эффективных решений существующих проблем, а также поддержка новых инвестиционных проектов.