"Dori-Darmon" AKda “Kusum Uzbekistan” MCHJ rahbariyati bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Tashrif davomida ikki tomonlama hamkorlik masalalari muhokama qilindi. "Dori-Darmon" aksiyadorlik kompaniyasi tijorat direktori Ramil Abdulov  kompaniya  aholini ijtimoiy ahamiyatga ega dori vositalari bilan ta’minlashda yetakchi o‘rinda turishi,  yurtimizda bosqichma-bosqich joriy etilayotgan Davlat tibbiy sug‘urta tizimi doirasida  aholini bepul dori vositalari bilan ta’minlash maqsadida yo‘lga qo‘yilgan Reimbursatsiya dasturidagi ishtiroki,  ko‘plab mahalliy va chet ellik yetakchi ishlab chiqaruvchi korxonalar bilan hamkorlikda ishlab kelayotganligi haqida ma’lumotlar berib o‘tdi. O‘z navbatida “Kusum Uzbekistan” MCHJ direktori Firuz Nasriyev  "Dori-Darmon" AK bilan muqaddam hamkorlikda ishlangani va ayrim sabablarga ko‘ra uzilgan aloqani qayta tiklash ikki tomonlama manfaatli bo‘lishi, Hindistonning "Kusum Healthcare Pvt. Ltd." kompaniyasining uchta Hindistonda va bitta Ukrainada zamonaviy zavodlari borligi, beshinchisi esa O‘zbekistonda - Toshkent viloyati Zangiota tumanidagi “Tashkent Pharm Park” klasterining sanoat zonasida qad rostlayotgani haqida gapirdi. Kompaniya tomonidan ishlab chiqarilayotgan 100 dan ortiq brendlar ginekologiya, kardiologiya, endokrinologiya, nevrologiya, gastroenterologiya va boshqa ko‘plab sohalarda muvaffaqiyatli qo‘llanilayotganligi ta’kidlandi. Uchrashuv davomida aholi o‘rtasida talab ko‘p bo‘lgan dori vositalarini maqbul shartlarda yetkazib berish, uzluksizligini ta’minlash hamda sohaga oid boshqa masalalar muhokama qilindi, yakunda hamkorlik aloqalari yo‘lga qo‘yilishiga kelishib olindi.