Дори воситаларининг хавфсизлигини таъминлашда ўз ҳиссангизни қўшинг!
Сиз бемор, шифокор, тиббий ҳамшира ёки фармацевт бўлишингиздан қатъий назар, ножўя самаралар ҳақида "Фармацевтика маҳсулотлари хавфсизлиги маркази" давлат муассасасига хабар бериб, дориларни янада хавфсизроқ қилишда ёрдам беришингиз мумкин.
6-12 ноябр кунлари, дори воситаларининг ножўя самаралари ҳақида хабар бериш муҳимлиги тўғрисида ҳабардорликни ошириш мақсадида, "Фармацевтика маҳсулотлари хавфсизлиги маркази" давлат муассасаси дори воситаларини назорат қилувчи 85 дан ортиқ агентликлар ва бир қанча нодавлат ташкилотлар иштирокидаги #MedSafetyWeek-2023 глобал кампаниясида иштирок этади.

Внесите свой вклад в обеспечение безопасности лекарственных средств. Независимо от того, являетесь ли вы пациентом, врачом, медсестрой или фармацевтом, вы можете помочь сделать лекарства более безопасными, сообщая о побочных эффектах в ГУ «Центр безопасности фармацевтической продукции».
С 6 по 12 ноября ГУ «Центр безопасности фармацевтической продукции» примет участие в глобальной кампании #MedSafetyWeek-2023, в которой участвуют более 85 агентств по регулированию лекарственных средств и несколько неправительственных организаций, чтобы повысить осведомленность о важности сообщения о побочных эффектах лекарств.