Бош прокуратура ҳузуридаги Департамент ҳамда ДХХнинг Данғара тумани бўлимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбирда, “Matiz” русумли автотранспорт воситаси йўловчиси З.Т. Қўқон шаҳар, Чархий кўчасида фуқаро Э.А.га жами 719 дона “Тропикамид” номли кучли таъсир қилувчи дори воситаларини 71,9 млн сўмга сотиш учун олиб келган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.
Шунингдек, Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Шайхонтоҳур туман бўлими томонидан ўтказилган тезкор тадбирда, фуқаро Б.О. “K.S.” МЧЖга тегишли 6 000 литр этил спиртини ушбу корхонада норасмий ишлаб келган С.И.дан жами 153 млн сўмга сотиб олишга келишиб, ушбу спирт маҳсулотини бошқа бир фуқаро Ф.М.га 13 700 АҚШ долларига сотган вақтида ашёвий далиллар билан қўлга олинган.
()Мазкур ҳолатлар юзасидан Жиноят кодексининг 25, 251-1-моддаси (кучли таъсир қилувчи ёки заҳарли моддаларни қонунга хилоф равишда муомалага киритиш), 186-1-моддаси (этил спирти, алкоголли маҳсулот ва тамаки маҳсулотини қонунга хилоф равишда ишлаб чиқариш ёки муомалага киритиш) билан жиноят ишлари қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.

Предотвращено незаконное введение в оборот сильнодействующих наркотиков и этилового спирта
На оперативном мероприятии, проведенном Управлением Генеральной прокуратуры и Дангаринским районным управлением Генеральной прокуратуры, задержан пассажир автомашины «Матиз» гражданин З.Т. На улице Чархи города Коканд. Он вез 719 единиц сильнодействующего препарата Тропикамид на сумму 71,9 млн сумов для реализации гражданину Э.А.
Также на оперативном мероприятии, проведенном Шайхонтохурским районным отделением Управления Генеральной прокуратуры, задержан гражданин Б.О., который согласился купить 6000 литров незаконно изготовленного этилового спирта у владельца ООО "К.С.", гражданина С.И., на общую сумму 153 млн сумов. Б.О. был пойман с вещественными доказательствами, когда перепродавал эту алкогольную продукцию гражданину Ф.М. за 13 700 долларов США.
В связи с данными делами, согласно статьям 25, 251-1 УК РУз (незаконное введение в оборот сильнодействующих или ядовитых веществ), 186-1 (незаконное изготовление или введение в оборот этилового спирта, алкогольной продукции и табачных изделий) возбуждены уголовные дела и проводятся следственные действия.