Kuchli taʼsir qiluvchi dori vositalarini noqonuniy muomalaga kiritmoqchi boʼlganlar shaxslar qoʼlga olindi
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Marhamat tuman boʼlimi tomonidan DXX va IIB xodimlari bilan hamkorlikda oʼtkazilgan tezkor tadbirda fuqaro Sh.Yu. Xoʼjaobod tumanidagi avtomobillar bozori yonida 1120 dona “Regapen” va 100 dona “Tropikamid” nomli kuchli taʼsir qiluvchi dori vositalarini oʼtkazish maqsadida olib kelgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlangan.
Shu kabi, Departamentning Shayxontohur tuman boʼlimi tomonidan IIB xodimlari bilan hamkorlikda Nurafshon koʼchasida oʼtkazilgan tezkor tadbirda fuqaro Sh.А. oʼzining “SPARK” rusumli avtomobilida 272 dona “Regapen”, 2 dona “Tropikomid” va 1 dona zarli qogʼozga oʼralgan sargʼish rangli saqichga oʼxshash moddani oʼtkazish maqsadida olib yurganligi aniqlanib, ashyoviy dalil sifatida ushlangan.
Mazkur holatlar yuzasidan Jinoyat kodeksining tegishli moddalari bilan jinoyat ishlari qoʼzgʼatilib, tergov harakatlari oʼtkazilmoqda.

В оперативном мероприятии, проведенном Мархаматским районным отделением Управления Генеральной прокуратуры совместно с сотрудниками СГБ и УВД, возле автомобильного рынка в Ходжаабадском районе у гражданин Ш.Ю. были изъяты 1120 единиц препарата «Регапен» и 100 единиц препарата «Тропикамид», который он привез в целях сбыта. Все препараты были изъяты в качестве вещественных доказательств.
Также, в ходе оперативного мероприятия, проведенном на улице Нурафшан Шайхонтохурским районным отделением управления совместно с сотрудниками УВД, был задержан гражданин Ш.А. Он перевозил в своем автомобиле «Спарк» 272 штуки «Регапена», 2 штуки «Тропикомида» и 1 единицу желтого смолообразного вещества, завернутого в фольгу, которые были изъяты в качестве вещественных доказательств.
По соответствующим статьям Уголовного кодекса возбуждены уголовные дела и проводятся следственные действия.