Bayer keng ko‘lamli restrukturizatsiya doirasida 2024-yil boshidan beri 3200 nafar xodimni qisqartirdi, operatsion xarajatlarni kamaytirish uchun ishdan bo‘shatishlarni 2025-yilgacha davom ettirishni rejalashtirmoqda.
Kompaniya 2024-yilda daromadning biroz o‘sishi va EBITDA pasayishini ko‘rsatib, Monsantoni sotib olish bilan bog‘liq moliyaviy qiyinchiliklarni boshdan kechirishda davom etmoqda.
Germaniyaning Bayer konserni keng ko‘lamli restrukturizatsiya doirasida 2024-yil boshidan buyon 3200 nafar xodimni qisqartirdi. Bu haqda kompaniya II chorak va joriy yilning dastlabki 6 oyi uchun moliyaviy hisobotida ma’lum qildi.
2022-yil oxirida Bayer xodimlarining umumiy soni 101 369 kishini tashkil etgan bo‘lsa, endi u qariyb 96,500 kishiga kamaydi.
Xodimlarni qisqartirish o‘tgan yilning iyun oyida kompaniyaga rahbarlik qilgan Bayer rahbari Bill Anderson tomonidan joriy etilgan "Dinamik qo‘shma egalik" dasturi doirasida amalga oshirilmoqda. Uning asosiy maqsadi byurokratiyani kamaytirishdir.

Bayer в рамках масштабной реструктуризации сократил 3200 сотрудников с начала 2024 года, планируя продолжить увольнения до 2025 года для снижения операционных расходов.
Компания продолжает испытывать финансовые трудности, связанные с приобретением Monsanto, показывая незначительный рост выручки и снижение EBITDA в 2024 году.
Немецкий концерн Bayer в рамках масштабной реструктуризации сократил 3200 сотрудников с начала 2024 года. Об этом компания сообщила в финансовом отчете за II квартал и первые 6 месяцев этого года.
Если в конце 2022 года общая численность персонала Bayer составляла 101 369 человек, то теперь она снизилась до около 96 500.
Сокращение штата осуществляется в рамках программы, названной «Динамическое совместное владение», которую внедрил глава Bayer Билл Андерсон, возглавивший компанию в июне прошлого года. Ее основная цель – снижение бюрократии.